רפואה סינית -דיקור

דיקור- אקופונקטורה

 
אקופונקטורה זוהי רפואה עתיקה בת אלפי שנים שהתפתחה בסין ועברה מאב לבן במשך דורות רבים. כיום, הרפואה הסינית מתפתחת בקצב מהיר ומתקדמת עם התפתחות העולם.
הרפואה הסינית זוהי רפואה המטפלת בכל התחומים מאורתופדיה ובעיות כאב, פנימית, ילדים, נשים ועד אסתטיקה טיפולי יופי והצערת הפנים והעור.
בארץ ישראל לומדים רפואה סינית מזה כ 4 שנים ולאחר התמחות בקליניקות במכללות השונות כל אחד הולך ללמוד עצמאית את ההתמחות שלו.
במרפאה שלנו שירלי דיין, המטפלת הראשית עשתה את ההתמחות שלה בתחילת דרכה באונקולוגיה בבית חולים בלינסון ביחידה לרפואה משלימה.
בהמשך התמחתה ברפואה סינית אסתטית ורפואה יפנית.
דיקור סיני-

אז מה זה דיקור סיני? איך מטפלים? במה מטפלים? כמה טיפולים יש לעבור כדי להגיע לריפוי?

כשהחולה מגיע אל המטפל הסיני הוא עובר סדרת שאלות לצורך אבחנה. השאלות כוללות את מערכת העיכול, מערכת השינה והמטבוליזם. לאחר אבחון שאורך מספר דקות המטופל שוכב על מיטת הטיפולים כאשר יש צורך להגיע בבגדים נוחים לצורך הדיקור במקומות הקרובים יותר למרכז הגוף. על פי האבחון המטפל יודע היכן לדקור את המחטים, כמה מחטים המטופל צריך ולאחר מכן המטופל שוכב בחדר נעים עם מוסיקה ואור מעומעם כ 40 דקות. לרוב המטופלים נרדמים בטיפול וזה מעולה לצורך הפעולה של המחטים.

רק אקופנקטוריסטים מוסמכים שלמדו את כל הרפואה הסינית יכולים להגיע לדיוק באבחנה ולדקור את המטופל בהצלחה.

לאחר 40 דקות המטפל נכנס לחדר המטופל מתלבש והולך.

צמחי מרפא- הרפואה הסינית מתבססת מלבד דיקור על צמחי מרפא, ישנן פורמולות צמחים עתיקות מאוד שהמציאו עוד לפני הספירה, הפורמולות מורכבות מנוסחאות מדויקות מצמחים טבעיים בלבד הגדלים באדמה, משתמשים בשורשי הצמחים בגזעים, בעלים ובפירות לכל צמח יש את התפקיד שלו כצמח בודד וכחלק מהפורמולה כולה. המטפל יחליט אם המטופל צריך פורמולה ויתן את המלצתו לכך לאחר הטיפול הראשון. המטופל לא חייב לרכוש את הפורמולה אך פורמולות הצמחים הן חלק בלתי נפרד מהטיפול והן מקפיצות את הריפוי ב50%.

תזונה- המטפל הסיני אינו תזונאי, אך המלצות תזונתיות על פי האבחנה הסינית הן חלק בלתי נפרד מהטיפול, על פי האבחנה הסינית ישנם מזונות הגורמים למחלות רבות וישנם מזונות שאם רק יגבירו את האכילה שלהם יהיה שינוי גופני והטיפול יהיה יותר יעיל.

דיקור יפני 

 הרפואה היפנית התפתחה מתוך הרפואה הסינית, וכפי שאנו מכירים את היפנים הם לקחו את הדיקור והאבחנה כמה צעדים קדימה, הרפואה היפנית מתמקדת באבחנה מדוייקת יותר לטיפול, על פי הרפאוה היפנית ישנם רפלקסים בגוף שאם נדקור אותם והם יעברו, המחלה תעבור. וכך זה באמת עובד, רק מי שלמד את כל 4 שנות הרפואה הסינית יכול ללמוד רפואה יפנית ולהתמחות בה

איך מטפלים? כמה טיפולים

האבחנה נעשית ע"י מישוש הבטן ועוד נקודות באשר הגוף , הדיקור נעשה באופן שיטחי מאוד ולכן אינו כואב.

המטפל ממש שוב את הבטן לאחר הדיקור כדי לראות שאכן הרפלקס בבטן עבר.

לרוב משתמשים במוקסה על המחטים כדי להאיץ את יעלות הטיפול . מספר הטיפולים קצר יחסית לדיקור הסיני כיוון שאנו עובדים עם הגוף ובמידה והבעיה לא נפתרה נשנה את המחטים באותו טיפול ולכן אפשר להרגיש הקלה משמעותית כבר אחרי חמישה טיפולים .

צמחי מרפא ותזונה הם גם חלק מהטיפול ברפואה היפנית, ההבדל בין הרפואה הסינית ליפנית הוא הדיוק בטיפול, הגישה השונה למטופל, ברפואה היפנית האבחון נעשה על ידי מגע , וברפואה הסינית האבחון הוא על ידי תשאול מדוייק .

דיקור בלייזר 

לייזר רך   (Low Level Laser Therapy) הוא טכניקה להאצת ריפוי רקמות ודלקות והמקלה על כאבים כרוניים באמצעות השימוש בקרני אינפרא אדום וקרני אור קרים על גבי פציעות ונגעים. כיום רופאים בישראל ובעולם ממליצים על שילוב הטיפול בלייזר עם תהליכי הרפואה המערבית. למעלה מ -3000 מחקרים רפואיים מצאו כי הטיפול בלייזר רך מפחית מתח חמצוני ומעלה את רמת האנדוזין התלת שכבתי בגוף, המשפר את חילוף החומרים בתאים, ונוגד דלקות.  משך הטיפול קצר, הוא אינו פולשני ונטול כאבים .

איך מטפלים? כמה טיפולים?

בדיקור בלייזר יכול לפתור מגוון בעיות ומחלות מכאבי גרון פשוטים ,שפעת ועד סרטן .

הטיפול בטוח לשימוש גם לנשים בהריון וילדים כיוון שאינו כואב כלל , הטפול נעשה ע"י אבחנה סינית או יפנית בהתאם למטופל .

ובמקום מחטים אנו נשתמש בלייזר .קרן הלייזר חודרת לתוך המיטוכונדריה שבה יש חומר שנקרא ATP, חומר זה חיוני לכל פעולות הגוף, פעולת הלייזר מגבירה את ייצור הATP ובכך גורמת לתאים להישאר בריאים וחזקים מה שגורם לרקמות הגוף להישאר בריאות .

משך הטיפול קצר יחסית לדיקור סיני או יפני ויכול להימשך עד חצי שעה וליעילות הטיפול ממולץ להגיע עד 3 פעמים בשבוע ולכן משך הטיפול מתקצר מעשרה שבועות לשובעיים.

על מנת לקבל אפקט רב מהלייזר אנו ממליצים על תוספי תזונה המגבירים את ייצור הATP בתאים, במרפאה שלנו יש את כל התוספים ועל פי המלצת המטפלת המטופל מתחיל תהליך טיפולי המכיל את כל המרכיבים, דיקור, תוספי תזונה, תזונה אם צריך ועוד.

 

רוצים לקבוע תור לטיפול ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או חייגו: 077-230-7000

החזון של הקליניקה שלנו הוא לראות את האדם כשלם, יצור נושם, חי ופועל בחייו עם הגוף הנפש והנשמה יחד. המטרה שלנו שאדם המגיע אלינו למרפאה ייצא ללא כאבים פיזיים וללא כאבים נפשיים, הטיפולים שלנו הוליסטים (שלמים) במובן של הגוף והנפש גם יחד. הנוסחה של נקודות הדיקור בשילוב המכשירים הטכנולוגים המחודשים מתאימים לאדם המערבי, יוצר את איכות הטיפול ללא תחרות ושיפור מתמיד באיכות החיים.

שיטות הטיפול בקליניקה

דיקור סיני\ יפני

דיקור נקודות בגוף באמצעות מחטים דקיקות , הדיקור נעשה על גבי המרידיאנים, ערוצי האנרגיה המפעילים את הגוף ומזינים אותו. רק מטפל מוסמך יכול לטפל בדיקור, החדרת המחטים היא על הגוף הדיקור אינו כואב. הטיפול  אורך עד שעה והמטופל יכול  לחזור לפעילות רגילה .

אין תופעות לוואי, מומלץ לטפל פעם או פעמיים בשבוע לפי חומרת הבעיה והחלטת  המטפל .

דיקור בלייזר

מחט הלייזר היא אלומת אור חזקה החודרת לגוף ומגיעה לתאים, רק תאים לא בריאים סופגים את הלייזר, כך שאין סכנה בקרינת הלייזר, יש ריפוי. הדיקור בלייזר מתבצע על גבי המרידיאנים, האבחון בדיוק כמו בדיקור הסיני ההבדל היחיד הוא שבמקום מחט החודרת לגוף, מאירים את נקודת הדיקור עם עט הלייזר.  הלייזר במרפאה הוא לייזר רך כך שאינו פוגע בשום שכבה ואינו גורם נזק לעור או לגוף. מכשיר הלייזר כולל ידיות רבות, המתאימות לאורתופדיה, כאב, בעיות עור, דיקור בילדים, בעיות פנימיות ועוד.

שונישין

שונישין היא שיטת דיקור בילדים ללא מחטים, הטיפול מתבצע עם כלים קטנטנים המטפל נוגעעם כלים אלו בעור בנקודות הרלוונטיות לטיפול, התינוק אף נהנה מהעיסוי העדין , הטיפול לא כואב, ואין תופעות לוואי, התינוק מרגיש יותר טוב כבר מהטיפול הראשון ויכול לחזור לפעילות רגילה. מומלץ להגיע פעם או פעמיים נוספות על מנת לשמר את הטיפול.

טווינא

טווינא זו שיט טיפול ברפואה הסינית העתיקה, פיזיותרפיה סינית, הטיפול מתבצע על הבגדים, רק מטפל מוסמך ברפואה סינית ובטווינא יכול לטפל. טיפולי הטווינא משלימים את הדיקור הסיני ואף יכולים להיות טיפולים בפני עצמם. הטיפול אורך עד שעה, בסופו המטופל יכול לחזור לפעילות רגילה. אין תופעות לוואי. מומלץ לטפל פעם בשבוע ולהיות במעקב עם המטפל המוסמך.

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול שבה כל הגוף משתקף בכפות הרגליים, לכאורה הטיפול נראה כמו עיסוי כפות רגליים, אך המטפל המוסמך יודע בדיוק היכן ללחוץ ולהתמקד במקומות שמשקפים את הבעיה בגוף. הטיפול בכפות הרגליים דורש רגליים נקיות והמטפל מתמקד בכפות הרגליים ללא נעליים.

הטיפול אורך עד שעה, בסופו  המטופל יכול לחזור לפעילות רגילה. אין תופעות לוואי. מומלץ לטפל פעם בשבוע ולהיות במעקב עם המטפל המוסמך.

עיסוי רפואי

עיסוי משתמע כטיפול נעים ונחמד , הטיפול אמנם נעים מאוד, אך המעסה הרפואי יודע היכן להתמקד על מנת לפתור את הבעיה שאיתה הגיע המטופל, העיסוי מתבצע ללא בגדים, כאשר המטופל מכוסה בסדין ורק החלקים שעליהם עובד המעסה חשופים בפניו. הטיפול נעשה עם שמן שקדים בתוספת שמן אתרי מיוחד שאנו מתאימים לכל מטופל. הטיפול אורך עד שעה שבסופו המטופל יכול להתלבש ולחזור לפעילות רגילה. אין תופעות לוואי. מומלץ לטפל פעם בשבוע ולהיות במעקב עם המטפל המוסמך.

שיאצו

שיאצו הוא עיסוי יפני בעיקר, המטפל לוחץ על נקודות מסוימות בגוף על מנת לטפל בבעיה שאיתה הגיעה המטופל, הלחיצות לעיתים כואבות, אך המטפל המוסמך יודע איך לשחרר את הכאב במקצועיות רבה, הטיפול נעשה על הבגדים, אורך עד שעה, ובסופו המטופל יכול לחזור לפעילות רגילה. אין תופעות לוואי. מומלץ לטפל פעם בשבוע ולהיות במעקב עם המטפל המוסמך.

נטורופתיה

נטורופתיה היא שיטת טיפול המתמקדת בצמחי מרפא ובתזונה מתאימה אישית לכל מטופל, הנטורופת יודע לאבחן את המטופל ולהתאים לו את התזונה הספציפית לבעיה שאיתה הגיע, ישנם טיפולים שלמים הנעשים על ידי תזונה בלבד, כל מה שאנו מכניסים לפה משפיע על כל מערכות הגוף. הטיפול אורך עד שעה, המטופל מקבל תפריט ומגיע למעקב פעם בשבוע לנטורופת. 

מרפאת דר סינית מנסה להביא את הרפואה המשלימה לקדמת הבמה, לאחד את כל הטיפולים המשלימים בבית אחד, להעניק את מכלול הטיפולים השלם לכל מטופל שמגיע ולהתאים לו את הטיפול הטוב ביותר עבורו. אנו מאמינים באמונה שלמה כי רפואה משלימה היא השלמת הביקורים אצל רופא המשפחה, וכי הדרך האמיתית והנכונה לשינוי או לריפוי נמצאת בטיפולים אלו.

כל מטופל עובר אבחון אצל דר סינית והיא מתאימה לו את הטיפול הטוב ביותר עבורו.

דיקור להרזיה וירידה במשקל

תכנית ייחודית להורדה במשקל חצי שנתית או שנתית

תמיכה קבוצתית בניהול דר' סינית ע"י שירלי דיין מומחית לטיפולי פסיכותרפיה ורפואה סינית 

קבוצת אימון שבועית מיוחדת להורדה במשקל אורך חיים בריא

מחקרים רבים הגיעו למסקנה כי נקודות מסיומות באוזן גורמות לאיזון המערכת המטבולית ועוזר בהורדה במשקל ואיזון הגוף.

התכנית הייחודית שלנו בשילוב אימונים קבוצתיים והמלצות תזונה מותאמת אישית מביאה לתוצאות משמעותיות בירידה במשקל ושמירה עליו לאורך שנים

התוכנית בנויה למינימום שישה חודשים ומיועדת להקנות הרגלי חיים  בריאים ותזונה נכונה תוך כדי שמירה על הבריאות ,כדי שנוכל לשמור על משקל תקין ובריא לכל החיים

במפגשים הקבוצתיים תקבלו המון מידע על תזונה בריאה  ואורך חיים בריא .

מחקרים רבים בעולם מוכיחים כי שמירה על אורך חיים בריא ותזונה  נכונה מונע מחלות , רגשיות וגופניות .משפר זיכרון , מוריד דיכאון, גורם למטבוליזם של הגוף ושומר על המערכת החיסונית .

הירידה במשקל היא התוצאה .

התזונה שלנו מבוססת דיאטה ים תיכונית שמותאמת לכל מטופל \ת באופן מדויק ואישי .

התוכנית מותאמת לקבוצות של בין 4-6 משתתפים לפי גיל , חברויות , משפחתיות וכו' … הקבוצה הינה קבוצה סגורה ולכולן מטרה אחת משותפת .

מחקרים רבים מוכיחים כי השיתוף וקבוצתיות מועיל בהתמדה מול התוכנית ובעמידה ביעדים כקבוצה.

תכנית חצי שנתית \שנתית – מפגש שבועי במרפאת דר' סינית 4 מפגשים בחודש :

מפגש ראשון :

 • שיחה אישית עם כל מטופל\ת ותאום ציפיות מהן רצונותייך? מהן יכולותייך? מדוע לא הצלחת עד היום לעמוד בדיאטות ואימונים ?יחד נגלה איפה הן החוזקות של כל מטופל ומה חולשותיו ונבנה עבורו תכנית מותאמת  אישית להצלחה מקסימלית בתוכנית.
 • התאמות והמלצות לתזונה מותאמת אישית שיכלול תפרטים ומתכונים לעזרה בהתמדה בבית ,בבית הספר , בעבודה בחופשה וכד' מבלי להפריע לאורך החיים הפרטי של המטופל ובהתאמה ללוחות הזמנים שלו האישיים.
 • דיקור אוזן סיני כעזר נוסף לדיכוי רצונות לא רצויים ועזרה בעמידה בתזונה ועידוד המטבוליזם . 
 • שקילה ראשונית וקביעת יעד לחודש הראשון .
 • יותאמו צמחים , פטריות מרפא וטיפולים נוספים במידת הצורך לפי החלטת המטפלת והמטופל .
 • תאום אימון מותאם קבוצתית שיקבע ע"פ מאמנת מוסמכת בחדר הכושר שדות ים לפי יכולת הקבוצה .

מפגשים 2-4 :

 • שיחה אישית קצרה , איך הולך לנו? איפה נתקלנו בקושי ? איפה עמדנו ביעדים בקלות ? ריענון וסידור התוכנית לפי יכולותיו של המטופל באופן אישי עד כה .
 • בדיקת התזונה והתאמות מחדש במידת הצורך
 • החלפת מחטים באוזן ודיקור בגוף במידת הצורך תלוי התקדמות .
 • שקילה ומעקב BMI תקין 
 • ע"פ שיקול דעתה של המטפלת ובתאום עם המטופלת יוחלט אם יש צורך בעזרים נוספים כגון צמחים , דיקור נוסף , בדיקות דם , טיפולי קריותרפיה וכד'.

לאורך כל החודשים הבאים נבצע מפגשים שבועיים באותו פורמט ובהתאמה מול הקבוצה והתקדמותה.

במהלך כל חודשי התכנית יהיו שינויים והתסגלויות לאורך החיים החדש , אנו בדר סינית נעשה כמירב המאמצים לעזור ועודד הן בתמיכה נפשית והן בתמיכה פיזית את המטופלים להגיע לתוצאות טובות ובריאות .

השמירה על הבריאות אצלנו היא ערך עליון ואין אנו נתמוך בכל שימוש לרעת המטופל שיפגע בבריאותו .

אך יחד עם זאת אנו נדרוש את מלוא המחויבות של המטופלים לשמירה על התןכנית כנתבך להצלחתה .