רפואת ילדים – פידיאטריה סינית

רפואת ילדים - פדיאטריה סינית

רפואת ילדים בהיבט הסיני היא מאוד מיוחדת, בסין יש בתי חולים שלמים לפדיאטריה.

הטיפול בילדים קודם כל מתחיל בגישה לילד, ביחס החם והאוהב, ילדים בעיקרון לא אוהבים רופאים, ובטח שלא אוהבים מחטים, ולכן, במרפאה שלנו יש לנו את הדרך המיוחדת  לגשת לילדים ולטפל בהם ללא פחד, ילדים אוהבים לבוא אל מרחב המרפאה ולשחק, ולאחר מכן להיכנס לחדר הטיפולים, במרפאה שלנו אנו מטפלים בילדים לא בעזרת מחטים אלא בלייזר, הלייזר הוא מכשיר מופלא המחליף את המחט ועוד יותר מכך, לייזר רך הוא אורך גל של אור הנכנס לרקמה ומשפר את התפקוד בה. כשאנו מטפלים בילדים בלייזר בנקודות הדיקור, הילד לא מרגיש כלום, ישנם ילדים שרוצים להחזיק את הלייזר בעצמם, המומחיות שלנו היא לטפל בילדים בעדינות ובגובה העיניים כך שהם רוצים לבוא שוב ושוב.

קצת על רפואת ילדים בעיניים סיניות:

לילדים יש מאפיינים מיוחדים הנובעים מהתפתחותם המהירה, אי בשלותם וחיוניותם הגדולה,

בהשוואה למבוגרים, ילדים הם מאוד פעלתניים, תזזיתיים ודורשים תשומת לב.

בגלל שהם נוטים לחוסר, כי לא התפתחו עד הסוף, הם חולים לעיתים קרובות במחלות כמו חום, דלקות, וירוסים, שפעת, אוזניים, שלשולים והקאות.

האיברים של הילדים שבירים ורכים, והצ'י, הכוח המניע את הגוף, עלול להיפגע במהירות ולכן ילדים חשופים ורגישים יותר, וגם מושפעים בקלות משינויים סביבתיים ותזונתיים.

בילדים ותינוקות, קל יותר לפתוגנים חיצוניים לחדור לתוך הגוף ולפגוע בצ'י, הם מתקררים בקלות במזג אויר קר או מתייבשים מהר במזג אויר חם.

ילדים מפתחים מחלה בקלות וההחמרה מהירה מאוד, לכן חשוב לטפל במהירה פן המחלה תחמיר, הדרך מדלקת בגרון לדלקת ריאות אצל ילדים היא קצרה, שלא כמו אצל מבוגרים.

הילד והאימא ברפואה הסינית הם יחידה אחת, התלויים אחד בשני, בשנה הראשונה התינוק מקבל את האנרגיה מהוריו (בעיקר מהאם) על מנת לספק את צרכיו.

כשהילד ירגיש חולה, טבעי שהאם תרגיש גם חולה, אם האם חולה או בסטרס והילד ניזון מהאנרגיה שלה, גם הוא יחוש בסטרס או יחלה ביתר קלות.

ישנם גילאים ספציפיים בהם נפוץ לפתח מחלות:

עד 6 חודשים-בעקבות העומס על מערכת העיכול החדשה שלהם, יכולה להיווצר אצלם הצטברות, הילד נחשף למזונות חדשים בשלב זה של חייו, שינוי זה משפיע על הקיבה ומוביל להתפתחות מחלות שונות כגון אסטמה, עור, שלשול, עצירות

הטיפול ברפואה הסינית מתמקד בחיזוק ושיקום מערכת העיכול.

6 חודשים עד גיל שנתיים– המחלות הנפוצות ביותר סביב גיל זה הם מחלות חום, בדרך כלל נמשך בין יום אחד ל 3 ימים. בגיל זה הילד מפתח רצונות משלו ומחזק את כוח הרצון שלו, וכתגובה לכך מפתח חום.

גיל 7– בגיל זה הילד עוזב מאחוריו את מחלות הילדות והבעיות מתפתחות לרוב על רקע רגשי.

בגיל זה הילד מתחיל להיות מודע לרגשות ומנסה ללמוד אותם ולשלוט בהם.

לעתים הקושי רב, ויהווה בסיס להתפתחות מחלות.

בגרות– המעבר מילדות לבגרות מאוד לא פשוט בעיקר בחברה המערבית שלעתים נותנת לגיטימציה להתנהגות ילדותית אך עם זאת ציפייה להתנהגות הולמת ובוגרת. גם בשלב זה רוב הבעיות יתפתחו על רקע רגשי מסטרס בבית הספר או בבית .

תזונה אצל ילדים

הבעיות העיקריות שהתינוק מתמודד איתן בשנים הראשונות לחייו ,הן אכילה ועיכול. תפקידי האכילה והעיכול בילד חשובים ביותר על מנת שיעשירו ויתמכו ברל תהליך הגדילה. בדרך כלל, תזונה לקוייה או קשיים בעיכול יובילו לבעיות הצטברות או שלשול.

חשוב לציין שיותר מדיי אוכל, הוא אחד הגורמים העיקריים לשלשולים ובעיות עיכול. יש לדאוג לארוחות מאוזנות ומסודרות, חשוב לשמור על הפסקות של שעתיים בין הארוחות, מצב אחר יפגע בקיבה ויחליש אותה מה שיכול לגרום לבעיות עיכול.

אצל ילדים יש אלרגיות נפוצות למזונות וחשוב לשים לב לשינויים אצל הילד בעקבות מזונות מסויימים כגון חלב פרה, בננות, גלוטן, חומרים משמרים, חומצת לימון, סוכר טהור בוטנים עגבניה, בשר ודבש, כל אחד מאלו עלול לגרום לסימפוטמים ולמחלות כגון פריחות בעור, שלשולים, נזלות, איש ששקט ועצבנות ועד שוק אפילקטי.

טיפול

אופן הטיפול בילדים הוא שונה ממבוגרים, למחטים יש השפעה מאוד חזקה ומהירה על גוף הילד ולכן הדיקור במחטים אורך לא יותר מ3- דקות , מחט קטנה מאוד, הילד בדרך כלל בוכה בתגובה לכאב אך זה אינו כאב של פחד, וזו אינה חוויה טראומטית . 

במרפאה אנו מטפלים גם בלייזר וההחלטה אם להשתמש בלייזר או במחטים נעשית במקום ובשיתוף על הילד, המטרה שלנו שהילד יחווה טיפול נעים ולא טראומטי. 

משך הטיפולים

תלוי לפי מצב הילד

במצבים אקוטיים הטיפול יינתן בתדירות גבוהה מספר ימים ברצף יום אחרי יום או כל יומיים, במצבים קשים יותר אפילו כל שעתיים.

במצבים כרונים יותר הטיפול יכול להיות אחת לשבוע.

לייזר

אנו נותנים מענה לכל מחלות הילדים אצלנו במרפאה, והייחודיות שלנו היא הלייזר, הדיקור בלייזר לא כואב, נמשך דקות ספורות והילד יכול לחזור לפעילות רגילה.

 

שיטות הטיפול בקליניקה

דיקור סיני\ יפני

דיקור נקודות בגוף באמצעות מחטים דקיקות , הדיקור נעשה על גבי המרידיאנים, ערוצי האנרגיה המפעילים את הגוף ומזינים אותו. רק מטפל מוסמך יכול לטפל בדיקור, החדרת המחטים היא על הגוף הדיקור אינו כואב. הטיפול  אורך עד שעה והמטופל יכול  לחזור לפעילות רגילה .

אין תופעות לוואי, מומלץ לטפל פעם או פעמיים בשבוע לפי חומרת הבעיה והחלטת  המטפל .

דיקור בלייזר

מחט הלייזר היא אלומת אור חזקה החודרת לגוף ומגיעה לתאים, רק תאים לא בריאים סופגים את הלייזר, כך שאין סכנה בקרינת הלייזר, יש ריפוי. הדיקור בלייזר מתבצע על גבי המרידיאנים, האבחון בדיוק כמו בדיקור הסיני ההבדל היחיד הוא שבמקום מחט החודרת לגוף, מאירים את נקודת הדיקור עם עט הלייזר.  הלייזר במרפאה הוא לייזר רך כך שאינו פוגע בשום שכבה ואינו גורם נזק לעור או לגוף. מכשיר הלייזר כולל ידיות רבות, המתאימות לאורתופדיה, כאב, בעיות עור, דיקור בילדים, בעיות פנימיות ועוד.

שונישין

שונישין היא שיטת דיקור בילדים ללא מחטים, הטיפול מתבצע עם כלים קטנטנים המטפל נוגעעם כלים אלו בעור בנקודות הרלוונטיות לטיפול, התינוק אף נהנה מהעיסוי העדין , הטיפול לא כואב, ואין תופעות לוואי, התינוק מרגיש יותר טוב כבר מהטיפול הראשון ויכול לחזור לפעילות רגילה. מומלץ להגיע פעם או פעמיים נוספות על מנת לשמר את הטיפול.

טווינא

טווינא זו שיט טיפול ברפואה הסינית העתיקה, פיזיותרפיה סינית, הטיפול מתבצע על הבגדים, רק מטפל מוסמך ברפואה סינית ובטווינא יכול לטפל. טיפולי הטווינא משלימים את הדיקור הסיני ואף יכולים להיות טיפולים בפני עצמם. הטיפול אורך עד שעה, בסופו המטופל יכול לחזור לפעילות רגילה. אין תופעות לוואי. מומלץ לטפל פעם בשבוע ולהיות במעקב עם המטפל המוסמך.

מרפאת דר סינית מנסה להביא את הרפואה המשלימה לקדמת הבמה, לאחד את כל הטיפולים המשלימים בבית אחד, להעניק את מכלול הטיפולים השלם לכל מטופל שמגיע ולהתאים לו את הטיפול הטוב ביותר עבורו. אנו מאמינים באמונה שלמה כי רפואה משלימה היא השלמת הביקורים אצל רופא המשפחה, וכי הדרך האמיתית והנכונה לשינוי או לריפוי נמצאת בטיפולים אלו.

כל מטופל עובר אבחון אצל דר סינית והיא מתאימה לו את הטיפול הטוב ביותר עבורו.

 

דברו איתנו

יש לכם שאלה? צריכים עזרה? כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

או חייגו: 077-230-7000